fbpx

 

Tegevused

Tuttav, ent samas nii tundmatu Ida-Virumaa kutsub, end seigeldes proovile panema. SeiklusFest toimub Eesti Kaevandusmuuseumi ja Aidu karjääri aladel. Siinne eripärane tööstusmaastik on teinud läbi suure arengu ning muutunud väljakutseid pakkuvaks seiklusmaaks. SeiklusFest viib pruuni kulla pärandit avastama ning teeb seda taastuva loodusega käsikäes. Üritust juhib seikleja, automatkaja ning matkasarju tootev reisioperaator Väino Laisaar.

Valida on kahe tegevuse vahel:

Seiklusmaa karikas on seikluslik orienteerumisvõistlus, millesse on põimitud nuputamis-, leidlikkus- ning osavusülesandeid. Igale võistkonnale antakse kaart, mille järgi tuleb mööda kontrollpunkte liikuda. Igas punktis tuleb võistkonnal mõni ülesanne lahendada. Võistlus käib punktide ja aja peale ning hiljem koostatakse ka paremusjärjestus. Lisainfoks kliki siia.

Rahulikumaks kulgemiseks sobib Seiklusmatk, kus tuleb kaardi järgi omal valikul ühest punktist teise liikuda. Igas punktis on lahendamiseks mõni äge ülesanne, mis iseloomustab Ida-Virumaa kui seiklusmaa mitmekülgsust. Matk on ajavõtuta, kuid peab mahtuma kuni nelja tunni sisse. Vaata täpsemalt siit.

SeiklusFesti raames toimub ka Seiklusmaa mess, mis pole mingi tavaline jaarmark. Tegemist on laadaga Aidu karjääri aladel, mille käigus teevad Ida-Viru turismipärlid parimaid pakkumisi ning viivad läbi huvitavaid tegevusi. Seega, ühest seiklusest saavad alguse ka mitmed teised. Loe Seiklusmaa messi kohta siit.

Kõlab põnevalt, eks!? Egas muud, kui tiim kokku ning seiklema.

Tule üksi, koos sõprade või perega. Seikle puhates, puhka seigeldes – Ida-Virumaa ootab Sind!

seiklusfest 2021 ida-virumaa aidu karjäär

Kuidas tulla?