fbpx

 

SeiklusFest 2021

SeiklusFest 2021

Seikluslik Ida-Virumaa kutsub end avastama. Teistkordne SeiklusFest leidis aset 19. juunil ning selgi korral Eesti Kaevandusmuuseumi ja Aidu karjääri aladel. Festival koosnes seiklusmaa karikast ja seiklusmatkast, mis olid omakorda läbi põimunud seiklusmaa messi väljapanekutega.

SeiklusFest on väljakutsuvate ettevõtmistega matkaüritus, mille keskus on kaevandusmuuseumis. Sealt liiguti retkele mööda pruuni kulla maad ning satuti põnevatesse kohtadesse taastuval tehismaastikul.

Valida kahe tegevuse vahel:

Seiklusmaa karikas on seikluslik orienteerumisvõistlus, millesse on põimitud nuputamis-, leidlikkus- ning osavusülesandeid. Igale võistkonnale antakse kaart, mille järgi tuleb mööda kontrollpunkte liikuda. Igas punktis tuleb võistkonnal mõni ülesanne lahendada. Võistlus käib punktide ja aja peale ning hiljem koostatakse ka paremusjärjestus. Lisainfoks kliki siia.

Rahulikumaks kulgemiseks sobib Seiklusmatk, kus tuleb kaardi järgi omal valikul ühest punktist teise liikuda. Igas punktis on lahendamiseks mõni äge ülesanne, mis iseloomustab Ida-Virumaa kui seiklusmaa mitmekülgsust. Matk on ajavõtuta, kuid peab mahtuma kuni nelja tunni sisse. Vaata täpsemalt siit.

SeiklusFesti raames toimub ka Seiklusmaa mess, mis pole mingi tavaline jaarmark. Tegemist on laadaga Aidu karjääri aladel, mille käigus teevad Ida-Viru turismipärlid parimaid pakkumisi ning viivad läbi huvitavaid tegevusi. Seega, ühest seiklusest saavad alguse ka mitmed teised. Loe Seiklusmaa messi kohta siit.

Kõlab põnevalt, eks!? Egas muud, kui tiim kokku ning seiklema ka 2022!

SeiklusFest toimub Alutaguse Matkaklubi ning Ida-Viru turismiklastri eestvedamisel, kaaskorraldajatena panevad õla alla üle kümne kohaliku turismiettevõtte.

 

SeiklusFest tõi Kohtla-Nõmmele ligi paarsada seikluskütti

Kuum ilm andis teistkordse festivali toimumisele vaid särtsu juurde. Päeva jooksul jõudsid tublimad matkasellid läbi käia 17 tegevuspunkti ning lahendada sama palju põnevaid ülesandeid. SeiklusFest toimus Alutaguse matkaklubi ja Ida-Viru turismiklastri eestvedamisel, õla panid alla ka 16 kohalikku turismiettevõtet.

SeiklusFesti projektijuhi Ingrid Kuligina sõnul võib üritust kordaläinuks lugeda. „Festivalile pani end kirja ootuspärane arv osalejaid, muist rahvast registreeris end hoopis kohapeal. Facebooki live-videote vahendusel jõudis üritus ka kõigi nendeni, kes sel päeval kohale ei jõudnud,” räägib Kuligina. Tema kinnitusel oli osavõtjatelt saadud tagasiside positiivne, samuti saadi mõtteid, mida järgmisel aastal kindlasti arvesse võtta.

Seiklusmaa messi väljapanekud laiusid tegevuspunktides üle terve SeiklusFesti ala. Nii võis messibokse leida nii aheraine mäe otsast kui ka karjäärisügavustest.

Seiklusmaa karikal võttis võistu 19 võistkonda.

Täiskasvanute võistlusklassi esikolmikusse kuulusid:

I koht – võistkond Saturn (koosseisus Anna Jegorova, Andrei Gromov, Aleksandr Puström; 108 p ajaga 3:50:12)

II koht – võistkond Aigu OM (koosseisus Karin Pai, Pille Rossi, Kristiina Praakli; 105 p ajaga 3:58:05)

III koht – võistkond Nautlejad (koosseisus Kairi Järvetar, Liina Müür, Käthi Välman, Mariliis Pomerants; 99 p ajaga 3:59:46)

Perede võistlusklassi esikolmikusse kuulusid:

I koht – võistkond Värska Originaal (koosseisus Juhan Mahla, Mariann Mahla, Sigrit Mahla, Janos Nikopensius, Indrek Mahla; 128 p ajaga 3:55:05)

II koht – võistkond Wild Animals (koosseisus Janika Rahmedova, Alevtina Rahmedova, Igor Rahmedov; 89 p ajaga 3:49:59)

III koht – võistkond MANNARO (koosseisus Kristiina Hendre, Joonas Hendre, Keira Hendre, Jan Hendre; 46 p ajaga 3:29:48)

Noorte võistlusklassis andsime välja vaid esikoha:

I koht – võistkond Viru Väledad (koosseisus Mihkel Puusik, Marit Puusik, Mait Sander Nõlvak, Rasmus Valter, Teele Piirimäe; 42 p ajaga 4:00:26)

Seiklusmatkamas käis kokku 23 võistkonda ja üksikosalejat.

SeiklusFest 2021 protokoll:

2021 SeiklusFesti protokoll on leitav siit

SeiklusFesti 2021 fotod:

Meiega saad ühendust: info@seiklusfest.ee

SeiklusFesti projektijuht: Ingrid Kuligina 5141692

SeiklusFesti turundus/meedia: Ele-Riin Kullamä Golovin 58047901

Leia meid Facebookis

SeiklusFesti keskused:

Eesti Kaevandusmuuseum Jaama 100, Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa, 30503

Kui soovid liituda reporterite ja fotograafide tiimiga, siis kirjuta palun info@seiklusfest.ee

Kuidas tulla?

Kohtla-Nõmme alev asub Ida-Virumaa põhjaosas Tallinn-Narva raudtee ääres. Kohtla-Nõmme piirneb Läänest ja Kagust Aidu karjääriga, Põhja- ja Lõuna poole jäävad metsad.

Maakonnakeskusest Jõhvist paikneb Kohtla-Nõmme 18 km kaugusel, Rakverest linna keskusest 71 km kaugusel, Tartust 137 km kaugusel, Tallinnast 168 km kaugusel ja Pärnust 243 km kaugusel.

seiklusfest 2021 ida-virumaa aidu karjäär