fbpx

 

SeiklusFest

SeiklusFest tuleb taas vabas looduses ning hajutatult

Seikluslik Ida-Virumaa kutsub end avastama. Teistkordne SeiklusFest leiab aset laupäeval, 19. juunil algusega kell 11 ning korraldajad lubavad, et proovile panevaid ettevõtmisi jagub igale maitsele.

SeiklusFest toimub selgi korral Eesti Kaevandusmuuseumi ja Aidu karjääri aladel. Festival koosneb seiklusmaa karikast ja seiklusmatkast, mis on omakorda läbi põimunud seiklusmaa messi väljapanekutega.

Seiklusmaa karikas seiklusfest

SeiklusFest on väljakutsuvate ettevõtmistega matkaüritus, mille keskus on kaevandusmuuseumis. Sealt liigute retkele mööda pruuni kulla maad ning satute põnevatesse kohtadesse taastuval tehismaastikul.

Valida on kahe tegevuse vahel:

 

Seiklusmaa karikas on seikluslik orienteerumisvõistlus, millesse on põimitud nuputamis-, leidlikkus- ning osavusülesandeid. Igale võistkonnale antakse kaart, mille järgi tuleb mööda kontrollpunkte liikuda. Igas punktis tuleb võistkonnal mõni ülesanne lahendada. Võistlus käib punktide ja aja peale ning hiljem koostatakse ka paremusjärjestus. Lisainfoks kliki siia.

Rahulikumaks kulgemiseks sobib Seiklusmatk, kus tuleb kaardi järgi omal valikul ühest punktist teise liikuda. Igas punktis on lahendamiseks mõni äge ülesanne, mis iseloomustab Ida-Virumaa kui seiklusmaa mitmekülgsust. Matk on ajavõtuta, kuid peab mahtuma kuni nelja tunni sisse. Vaata täpsemalt siit.

SeiklusFesti raames toimub ka Seiklusmaa mess, mis pole mingi tavaline jaarmark. Tegemist on laadaga Aidu karjääri aladel, mille käigus teevad Ida-Viru turismipärlid parimaid pakkumisi ning viivad läbi huvitavaid tegevusi. Seega, ühest seiklusest saavad alguse ka mitmed teised. Loe Seiklusmaa messi kohta siit.

Kõlab põnevalt, eks!? Egas muud, kui tiim kokku ning seiklema.

Kui soovid rohkem teada või pileteid arvega osta, siis saada meil aadressil
info@seiklusfest.ee.

Üksikmüügist saab pileteid soetada SIIT

Rajal näeme!

SeiklusFest toimub Alutaguse Matkaklubi ning Ida-Viru turismiklastri eestvedamisel, kaaskorraldajatena panevad õla alla üle kümne kohaliku turismiettevõtte.

Meiega saad ühendust: info@seiklusfest.ee

SeiklusFesti projektijuht: Ingrid Kuligina 5141692

SeiklusFesti turundus/meedia: Ele-Riin Kullamä Golovin 58047901

Leia meid Facebookis

SeiklusFesti keskused:

Eesti Kaevandusmuuseum Jaama 100, Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa, 30503

Kui soovid liituda reporterite ja fotograafide tiimiga, siis kirjuta palun info@seiklusfest.ee

Kuidas tulla?

Kohtla-Nõmme alev asub Ida-Virumaa põhjaosas Tallinn-Narva raudtee ääres. Kohtla-Nõmme piirneb Läänest ja Kagust Aidu karjääriga, Põhja- ja Lõuna poole jäävad metsad.

Maakonnakeskusest Jõhvist paikneb Kohtla-Nõmme 18 km kaugusel, Rakverest linna keskusest 71 km kaugusel, Tartust 137 km kaugusel, Tallinnast 168 km kaugusel ja Pärnust 243 km kaugusel.

seiklusfest 2021 ida-virumaa aidu karjäär