fbpx

 

SeiklusFest 2023

SeiklusFest tuleb juba neljandat korda! 6. mail on taas võimalik alustada seikluslikku suve laheda avapauguga ning avastada Ida-Virumaa tööstusmaastiku ja looduse harmooniaid ja kontraste. SeiklusFest 2023 toimub seekord Kiviõlis ja selle ümbruses, keskuseks oma nimega ülimalt täpselt sobiv Kiviõli Seikluskeskus. Fookuses on Liikumisaasta ja Sauna-aasta tähistamine.

Ida-Virumaa kui Seiklusmaa tunnusürituseks kasvanud messi, matkade ja Seiklusmaa karika orienteerumisvõistluse komplekt on pidevas arengus ja peale asukoha on evolveerunud ka festivaliala. Oma praktilised KogemusBoxid panevad üles Ida-Virumaa ettevõtted, asutused ja seltsid, kus kella 13 – 17 vahel saab erinevate tegevustega kätt harjutada. Igale külastajale jagatakse sealjuures SeiklusPass, kuhu saab koguda KogemusBoxide templeid. Vähemalt kümne templiga Passide vahel toimub päeva lõpus loosimine ettevõtete välja pandud auhindadele.

Orienteerujatetiimidel on võimalus avastada uus ja mõnes kohas katsumusterohke piirkond. Nelja tunni jooksul satutakse Küttejõu karjääri, Kiviõli linna nurgatagusetessee ja ümbruskonna muhkudele-lohkudele. Võistlejad liiguvad sel aastal jala ja 3-5 liikmeliste tiimidena kas sega-, noorte- või perede klassis, kusjuures viimastele on pesamunadele mõeldes kontrollajaks kaks tundi. Rajale on võimalik minna kaardiga ka võistlemata ja loaga kasutada liikumisvahendeid (rattad, autod vm).

Päeva jooksul toimuvad mitmed soodsad ja eksklusiivselt SeiklusFesti jaoks loodud matkad. Tõukerattaga avastatakse Kiviõli ümbrusest vanu maamärke, jalgsi ronitakse kolmele tehismäele ning nina pistetakse vanasse Küttejõu kaevandusse. Kava võib veel täieneda. Matkasid toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

SeiklusFest toimub Alutaguse Matkaklubi eestvedamisel koostöös Kiviõli Seikluskeskusega. Heade partneritena on kaasatud mitmed kohalikud asutused ja ettevõtted.