fbpx

 

Seiklusmatkad

Tänavune SeiklusFest on erinevate matkade poolest mitmekesine. Valikus on nii tasuta kui ka tasulisi tegevusi. Ühes võib aga kindel olla: kõik need tegevused pakuvad mõnusat kulgemist inimkäega kujundatud, nüüdseks loodusest puudutatud maastikul, lõbusaid ülesandeid ning erilisi vaateid.

Seiklusmatkad sobivad läbimiseks kas üksi või mitmekesi. Soovitav iseseisvalt liikumise vanus on alates 12. eluaastast, nooremad peaksid liikuma koos täiskasvanuga.

Vali sobiv retk või tegevus järgmiste seast:

Kaardiga seiklusmatk. Seiklusmatkal liigutakse kaardi järgi omal valikul ühest kontrollpunktist teise. Igas punktis tuleb lahendada mõni äge ülesanne, mis iseloomustab Ida-Virumaa kui seiklusmaa mitmekülgsust. Matk on ajavõtuta, kuid marsruut peab mahtuma kuni nelja tunni sisse.

Seiklusmatk on TASUTA, kuid osalemiseks tuleb Fientast tasuta pääse soetada. REGISTREERI SIIN

Giidiga seiklusmatk. Giid viib rühma läbi põneva maastiku ühest seikluspunktist teise. Igas punktis ootab matkajaid väike või suur üllatus. Vürtsi lisavad giidi pajatused karjääriga seotud lugudest.

Giidiga seiklusmatka hind on 6 eurot kahele.

OSTA PILET SIIT

Seiklussafari ning matk kaardiga. Maastur viib rühma kaugeimasse seikluspunkti. Sealt liigutakse kaardi abil jalgsi tagasi, läbides erinevaid seikluspunkte. Igas punktis tuleb lahendada üks äge ülesanne, mille on Ida-Viru turismiettevõtjad just neile välja mõ Rada sobib läbimiseks alates 12. eluaastast.

Seiklussafari ning matka hind on 16 eurot kahele.

OSTA PILET SIIT

Päikeseloojangu matk koos maagilise tulesõuga. Matkakepid kätte, pealambid pähe ning aherainemäe tippu, et nautida tulekera veeremist öhe. Edasi viib retk metsatukkadesse, kiviklibule ja üha pimenevasse müstilisse ümbrusse. Matka lõpuks on vallutatud kolm erinevat tippu ning üks platoo.

Muideks. Ida-Virumaa parima uue seikluse konkursil sai päikeseloojangu matk lausa kaks tiitlit: parim seiklus sõpradele ja kõige rohelisem seiklus.

Päikeseloojangu matka hind on 6 eurot kahele.

OSTA PILET SIIT

Päikesetõusumatk Kohtla-Nõmme Alpides. Kuidas paremini kevadpüha toovat päikest tervitada, kui talle mäe otsa vastu minna? Vaprad matkalised seavad sammud Kohtla-Nõmme aherainest Alpide tippudesse, kus päikesetõusu jälgimiseks avaneb avar vaateväli. Ja mitte ainult! Pakume KOHVI ja PIRUKAT ning kui ilm vähegi lubab, jälgime päikese esimesi samme puhkekohas mugavalt lesides.

Retk hakkab niivõrd vara – kell 5 hommikul – et võibolla näeme veel viimaseid volbriööd tähistanud nõidu luudadega taevas sahmimas. Paaritunnise tõusude-langustega jalutuskäigu jooksul külastame püha kivihiit ja jälgime, milline osa maastikust on looduslik, milline tehislik. Riietus soe ja mugav liikumiseks. Jalga kinnised jalatsid, soovitavalt matkasaapad.

Päikesetõusu matka hind on 12 eurot täiskasvanu, 6 eurot nooruk (10–16 a), nooremad tasuta.

OSTA PILET SIIT

Ronimisatraktsioonide pakett sisaldab kastironimist, seinaronimist, kaht rippuvat rada, laskumist ja kirkatamise rada.

Ronimisatraktsioonide pilet maksab 10 eurot.

OSTA PILET SIIT

Ronimisatraktsioonide hind kohapeal 2 eurot / üks rada (maksevõimalus kaardiga või sularahas)

Pimedate käikude seiklus. Retk läbi pimedate maa-aluste käikude annab mõnusa „tibutagi“ Pimedal teekonnal kuuled tõestisündinud lugusid maa-alusest kaevanduselust ja näed just nii palju, kui julged vaadata. Kummikud jalga, lamp kaasa, selga 10 volti+12 kilo vatti (kaasaegne puhvaika) ja ongi minek. Kindlasti võta kaasa laetud telefon, et seda nutika taskulambina kasutada.

Pimedate käikude seikluse hind on 30 eurot kahele.

OSTA PILET SIIT

Tutvu täpsema ajakavaga.