fbpx

 

Seiklusmatkad

Selle aasta SeiklusFesti matkad on Kiviõli ümbrusele sobivalt hübriidid loodus-, tööstus- ja kultuuripärandi matkadest. Matkame jalgsi, tõukerattaga ja kui ilmataat lubab, siis ka parvega.

Eelmiste aastatega sarnaselt saab aga kindel olla: matkad pakuvad mõnusat, kohati väljakutsuvat kulgemist inimkäega kujundatud, nüüdseks loodusest puudutatud maastikul ning ebatavalisi vaateid.

Tasub mainimist, et matkamarsruudid on välja töötatud eksklusiivselt SeiklusFesti jaoks ja tõeliselt soodsad!

Vali sobiv retk järgmiste seast:

Kaardiga kulgemine võistlusrajal
Vabadus! Saab liikuda Seiklusmaa karika võistluskaardi järgi ühest kontrollpunktist teise omal valikul, ilma et võistluspinge sunniks pöörasusi ette võtma. Saab rahulikult kontrollpunktide küsimusi – vastuseid vaagida ning keegi ei kõõrita kuklas guugeldamist kontrollides. Mis eriti mugav – vahemaid võib läbida jalgsi, oma jalgratta, elektriratta või isegi autoga! Tripp peaks jääma nelja tunni sisse.

Osalustasu SeiklusFesti piletihinnas. OSTA PILET SIIT

 

Kiviõlile tõukerattaga tiir peale
Kiviõli on noor asula, sündinud ligi sajand tagasi põlevkivitööstuse plahvatusliku  arengu ajal vaata, et tühjale väljale. Ajas muutunud keskkond on täis müstilisi tegevusmärke. Ligikadu 10 kilomeetrisel tõukerattatuuril külastame huvitavamaid vanu kohti, nüüdseks juba ununenud otstarbega rajatiste jäänuseid ning tajume pea kõikide meeltega tohutuid keskkonnamuutusi.

Pane tähele: matk on füüsiliselt nõudlik, sest sõidame õige matkatõukeratta, mitte elektrilise tõuksiga!

Toimumisaeg: 11:45 – 14:45
Hind: 10.- eur osaleja. OSTA PILET SIIT

 

Kolme tipu jalgsimatk
Vana, vanem ja uuem – kolm kõrvuti seisvat tehismäge ootavad vallutajaid! Ligikaudu 6 km rajal 3 korda üles ja 3 korda alla. Iga kord vaatame, mis kõrgemalt paistab ja kuidas loodus künkad omaks võtab. Teeme selgeks, miks need nimele vaatamata ikkagi ei ole tuhamäed ja kus siis tuhamäed on?

Toimumisaeg: 12:15 – 14:15
Hind: 5.- eur osaleja. OSTA PILET SIIT

 

Jalgsimatk metsikutel Küttejõu küngastel
Unustusehõlma vajunud endine Küttejõu põlevkivikarjäär on vanem ja väiksem kui Aidu, kuid seda vähem käidud ja müstilisem. Kahe-kolme tunni jooksul avastame huvitava kalasaba-kaevemustriga ja taastuva loodusega künklikku maastikku ning omanäolise hääbunud asundusega.

Toimumisaeg: 11:15 – 14:15. Kogunemine kell 11:15 Kiviõli Seikluskeskuse parklas, kust sõidetakse oma autodega alguspunkti.
Hind: 8.- eur osaleja. OSTA PILET SIIT

Tutvu täpsema ajakavaga.

Retkesid toetab KIK.