fbpx

 

SeiklusFest 2020

26.-28.09.2020 toimus Ida-Virumaa kui Seiklusmaa tunnusüritus SeiklusFest. SeiklusFest leidis aset Eesti Kaevandusmuuseumis ja selle territooriumil, Kohtla- Nõmme alevis, Aidu karjääris, Hiiesooos ja Kiviõli Seikluskeskuses. Ürituse fookuses oli aktiivne puhkus ja tegu oli esimese seiklusfestivaliga, mis toimub Ida-Virumaa nn. “Pruuni kulla maal”.
SeiklusFestile andis avapaugu Seiklusmaa karikas, mis koosnes rogainist ja lisaülesannetest. Seiklusmaa karikas pakkus aktiivset ja seikluslikku koosveetmise aega perega, sõpradega või töökaaslastega. Loomulikult väljakutset oskuste, teadmiste ja füüsise kasutamisel.
Laupäevane päev oli suunatud kombineeritud kuue, nelja ja kolme tunnistele matkadele ehk erinevate tegevustega konveieritele. Kõige pikem kuue tunnine konveier koosnes allmaa-, tõukeratta-, jalgsi-, maasturi-, kanuu-, kaatri-, militaarauto matkast ja Kiviõli seiklusraajast. Pärast seiklusi ootas kõiki osalejaid saunaseiklus, kus pärast kuuma leili sai ennast karastada 15 kraadises tiigi vees.
Põneva kohtumise pakkus ka metsamees ja hundijälje-ajaja Vahur Sepp, kes pajatas põnevatest kohtumistest metsloomadega ja jagas nippe, kuidas lugeda nende tegevusjälgi ja mida teha kui kohtud loomaga.
Nii laupäeval kui pühapäeval said kõik külastajad osa võtta ka õpi ja töötubadest. Väga populaarseks osutusid lastega peredele, militaarseiklus, kalliskivide kaevandamine,
pesakastide valmistamine (Ida-Viru linnuklubi),  kivististe jaht (Alutaguse matkaklubi) ning väga õpetlikud talurahva seiklusmängud (ELKS Alutaguse osakond).

Festivali ajaks avas uksed seiklejatele ka sügisesele puhkusele läinud Kiviõli seikluskeskus, kus sai proovida trosslaskumist, kõrgseiklusparki, liikluslinnakut, proovida põnevkivi kaevandamist ning palju muud.

Alutaguse matkakeskuse spordiradadel said inimesed proovile panna oma ronimisoskuse. Kohtla-Nõmme rikastusvabriku seinal nägi mitme päeva jooksul üles ja alla ronimas nii palju inimesi, kes üleval tornis väikesteks sipelgateks muutusid. Eriti lustliku meelt pakkus kastironimine, mis pani rahva kilked kostuma üle Kohtla-Nõmme.
Pühapäevane päev oli mõeldud ennekõike peredele, kus seikluste raskusastmed olid kergemad. Tegevusteks olid enamasti kahest kombineeritud matkast koosnevad konveierid. Samuti oli pühapäevane päev jäetud erinevatele üksik matkadele. Matkata sai Aidu kanalis nii kanuu kui mootorpaadiga. Populaarsed olid ka räätsa-, jalgsi- ja tõukerattamatkad.
Lõppkokkuvõttes SeiklusFest andis uusi vaateid, oskusi, teadmisi, rahulolu ja palju muid positiivseid emotsioone koos veedetud ajast põneval maastikul. SeiklusFetsi päevajuht oli automatkaja Väino Laisaar.