fbpx

 

SeiklusFest

Seikluslik Ida-Virumaa kutsub end avastama. Kolmandat korda toimuv SeiklusFest leiab aset laupäeval, 30. aprillil algusega kell 11 ning korraldajad lubavad, et proovile panevaid ettevõtmisi jagub igale maitsele.

SeiklusFest toimub selgi korral Eesti Kaevandusmuuseumi ja Aidu karjääri aladel. Festival koosneb seiklusmaa karikast ja seiklusmatkast, mis on omakorda läbi põimunud seiklusmaa messi väljapanekutega.

SeiklusFesti programm on uuenenud. Esmakordselt on avatud Eesti Kaevandusmuuseumi pimekäigud ja inimesed on oodatud ka päikeseloojangu matkale. Lisaks toimub koostöös MatkaSpordiga seikluslik moesõu, mis tutvustab matkariideid läbi aegade. Välikinos saab nautida mitmete tuntud seiklejate pajatusi.

„Seiklusmaa karikas pigem on mõeldud seiklushundile, kes tahab mõõtu võtta. Tal tuleb lisaks vabaorienteerumisele lahendada erinevaid nuputamis-, leidlikkus- ja osavusülesandeid. Seiklusmatk sobib rahulikumale kulgejale, kes liigub samuti kaardi järgi ning vallutab punkte endale sobivas tempos. Rahulik tempo ei tähenda aga, et põnevusega allahindlust tehakse – igas punktis ootab üllatus,” räägib SeiklusFesti projektijuht Ingrid Kuligina.  Raja pikkuse saab seikleja valida selle järgi, kui palju ta läbida soovib. Peaasi, et teekond kuni nelja tunni sisse ära mahub.

SeiklusFesti raames toimub ka seiklusmess, mis laiub üle terve festivaliala. „Seiklusmessist võtavad osa Ida-Viru turismiklastri partnerid. Nende messiboksid on ühitatud seiklusmaa karika ning seiklusmatka kontrollpunktidega, kus osalejal tuleb lahendada ettevõtet tutvustavaid põnevaid ülesandeid. Seega, lisaks aktiivsele liikumisele saab matkarajal infot Ida-Virumaa rohkete ajaveetmisviiside kohta,” selgitab Ingrid Kuligina.

Ingrid kinnitab, et SeiklusFesti näol on tegemist sündmusega, mis talveväsimuse õlgadelt maha raputab ning kevadisele huvireisimisele hea alguse annab. „SeiklusFestile tasub tulla juba eripalgelise asukoha pärast. Endisest tööstusmaastikust on saanud tõeline matkajate paradiis, nii et taaskasutus selle sõna parimas mõttes on meile ammu tuttav,“ räägib Ingrid Kuligina.

SeiklusFest toimub Alutaguse Matkaklubi eestvedamisel, kaaskorraldajatena panevad õla alla üle kümne kohaliku turismiettevõtte.

SeiklusFesti toetavad Integratsiooni Sihtasutus, Matkasport, Toila spordi- ja kultuurikeskus ja Ida-Viru turismiklaster.